Jesień mówi: sprawdzam! - Diagnostyka zaprasza
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 19 października 2023 16:53

Jesień mówi: sprawdzam!

Diagnostyka w dniach od 16 października do 8 grudnia 2023 roku zaprasza do skorzystania z badań w ramach kampanii W trosce o zdrowie. W akcji profilaktycznej znalazły się trzy pakiety: podstawowy, rozszerzony i kompleksowy, ich cena została obniżona do 50%. Badania wykonane jesienią wskażą, czy wykorzystaliśmy letnie miesiące wzmacniająco: zasilając organizm w witaminę D, w witaminy i minerały pochodzące ze świeżych owoców i warzyw czy osłabiająco: przesadzając z tłustym jedzeniem w czasie letniego grillowania, co wpływa negatywnie na metabolizm.


 

Niedobór witamin i minerałów może objawiać się zaburzeniami nastroju, częstymi infekcjami, biegunkami, problemami z koncentracją i snem, uczuciem zmęczenia, depresją, a nawet zaburzeniami płodności. Wyniki wykonanych badań, m.in. witaminy D, B12, ferrytyny wskażą na ewentualną potrzebę wprowadzenia suplementacji, która stosowana w odpowiednich dawkach z całą pewnością wzmocni organizm i sprawi, że będzie bardziej odporny w zimniejszych porach roku.

Dzięki badaniom poznasz przyczynę przeziębienia i jesiennej infekcji

Jesień zdecydowanie częściej niż ciepłe miesiące wiąże się ze zwiększoną częstotliwością sezonowych infekcji - katarem, kichaniem, kaszlem i bólem gardła. Za wymienione objawy najczęściej odpowiadają wirusy, nieco rzadziej chorobotwórcze bakterie. Dzięki wykonanym badaniom możliwe jest ustalenie przyczyn występujących objawów. Za wzrost stężenia białka CRP i ilości neutrofili zwykle odpowiadają bakterie, wzrost ilości limfocytów kojarzymy z infekcją wywołaną przez wirusy. Dodatkowo oznaczenie stężenia immunoglobulin (IgG, IgM, IgA) pokaże, jak funkcjonuje Twój układ odpornościowy.

Przed pojawieniem się choroby

Regularne badania, wykonywane mimo braku objawów, pozwalają na wykrycie alarmujących odchyleń, a nieprawidłowe wyniki niejednokrotnie wiążą się z rozpoznaniem choroby na wczesnym etapie, ewentualnie stanowią podstawę do regularnej kontroli naszego zdrowia, czy też rozszerzenia diagnostyki. Wśród wielu podstępnie rozwijających się dolegliwości, które mogą wykryć badania profilaktyczne wymienia się: zaburzenia lipidowe prowadzące do miażdżycy, cukrzycę typu 2 lub dnę moczanową objawiającą się np. bólem stawów.
Do ogólnej oceny zdrowia posłużą takie badania, jak: morfologia, kreatynina z kwasem moczowym jako badania oceniające funkcję nerek, TSH, który razem z fT4 pomoże ocenić funkcjonowanie tarczycy. Glukoza i hemoglobina glikowana to badania, na podstawie których możliwe jest rozpoznanie zaburzeń metabolizmu glukozy. Ferrytyna informuje o poziomie zmagazynowanego w organizmie żelaza - kluczowego pierwiastka w procesie krwi otworzenia, a albumina i próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP) pomogą sprawdzić stan wątroby. W trosce o serce warto regularnie wykonywać lipidogram.
W kampanii profilaktycznej https://diag.pl/pacjent/w-trosce-o-zdrowie/ceny  badań w pakietach zostały obniżone do 50%. Zestawy można zakupić stacjonarnie w placówkach DIAGNOSTYKI lub online - w e-Sklepie DIAGNOSTYKI należy wejść na stronę: https://diag.pl/sklep/kategoria/akcje-profilaktyczne/  i wybrać konkretny pakiet badań.
Z zakupionym voucherem wystarczy udać się do najbliższego Punktu Pobrań realizującego sprzedaż internetową https://diag.pl/katalogi/placowki/?filters=1000

***
DIAGNOSTYKA to ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych, prowadząca na terenie całego kraju ponad 180 laboratoriów oraz około 1100 punktów pobrań dedykowanych indywidualnej obsłudze pacjentów. Firma zatrudnia ponad 9000 pracowników, w tym największą w Polsce liczbę diagnostów ze specjalizacjami. Jakość procesu wykonywanych badań poddawana jest stałej kontroli, potwierdzanej przez liczne akredytacje i certyfikaty.
DIAGNOSTYKA oferuje bezpośredni i szeroki dostęp do najnowocześniejszych testów diagnostycznych oraz łatwego i bezpiecznego odbioru wyników, także przez Internet. Oferta badań obejmuje ich ponad 3000 rodzajów – od testów podstawowych po wysokospecjalistyczne, w tym genetyczne. Tylko w ubiegłym roku laboratoria sieci DIAGNOSTYKA wykonały ponad 130 milionów badań dla ok. 20 milionów pacjentów.
Zgodnie ze swoją misją, DIAGNOSTYKA zamierza być najchętniej wybieraną siecią laboratoriów medycznych w Polsce. Pracuje nad tym poprzez wykonywanie najwyższej jakości badań, najlepszą obsługę Klienta oraz działania edukacyjne i prospołeczne. Bo DIAGNOSTYKA to więcej niż wynik.

/źródło - /

Poprawiony: czwartek, 19 października 2023 17:03